KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tuschlavering 14545008

nr 1454 5008

Egron Lundgren

(1815-1875), Sverige

Egron Lundgren (1815-1875), Sverige, tillskriven. "Och jätten grep de bägge flyktingarna i sina klor". Ej signerad. Tuschlavering, 21x18 cm, yttermått inklusive ram: 32x27 cm

Utrop:

1.000 kr

Såld:

800 kr

måndag 14 mars 2022
kl 19:56:42

14/3 19:43:36 1      700 kr
14/3 19:51:42 2      Vinnande bud

Egron Lundgren

Läs mer om Egron Lundgren